Skip links

Видалення зуба

Share

Видалення зубів — хірургічна операція в ротовій порожнині. Якщо хвороба зуба запущена, інші методи лікування не ефективні — операції не уникнути.

Операції в Дентсервіс — це комплекс заходів, спрямованих на збереження зуба. Операція дозволяє видалити джерела інфекції та уникнути видалення зуба. Операції в Дентсервіс також допоможуть усунути труднощі, пов’язані з появою зубів мудрості. При хірургічних втручаннях ми гарантуємо якісні послуги та уважне ставлення. У нашій клініці застосовуються сучасні анестезуючі препарати, завдяки яким дискомфорт і хворобливі відчуття зведені до мінімуму.

Анатомія зубів


Основні частини зуба це коронка і корінь. Коронка — це верхня частина зуба, яка разташована над яснами, а корінь розташовуэться в щелепі. Гніздо кожного зуба в щелепі має назву зубна лунка або альвеола. Зуб в лунці утримують зв’язки, які з’єднують зуб з щелепою. За допомогою цих зв’язів зуб міцно тримається в товщі кістки.

Які зуби потрібно видаляти?


Передумови видалення зубів різнорідні. Претендентами на усунення є вельми зіпсовані карієсом зуби, що нереально відновити іншими способами.
— Зуби, уражені періодонтальним захворюванням (захворювання ясен), тому що при занедбаних випадках зуби починають похитуватися.
— Обламані зуби, що нереально відновити.
— Неправильно знаходяться зуби в зубному ряду.

Якщо такі зуби не можливо відновити відомими стоматологічними методами, залишається єдине рішення — видалити зуб. Після видалення зубів в щелепі виникають дефекти, і прилеглі зуби викликають нахил в сторону відсутності зуба. Це призводить до того, що порушується процес жування їжі, різко збільшується жувальне навантаження у відповідній області. Порушується нормальний стан щелеп і відбувається деформація прикусу. А це може сильно вплинути на загальний стан зубів.

Щоб подібні проблеми не виникали, ми рекомендуємо вчасно усувати даний дефект шляхом заміною видаленого зуба на штучний. Заміна може відбуватися за допомогою мостовидних протезів, імплантатів, знімних часткових протезів. Тому якщо Ваш зуб можна відновити, ми рекомендуємо провести дії по його збереженню щоб не робити його видалення.

Процес видалення зуба


Перш ніж прийняти рішення про видалення, стоматолог починає ретельно оглядати порожнину рота. Стоматолог збирає загальномедичний і стоматологічний анамнез, робить рентгенівські знімки, за допомогою останнього стоматолог оцінює стан зуба, його коріння і розташованої навколо кореня кістки.

Анамнез допомагає стоматологу зібрати всю медичну інформацію про здоров’я пацієнта, тому що чим більше стоматолог буде знати не тільки про зуби, але і про здоров’я пацієнта, тим краще буде він представляти методи і способи майбутнього лікування. Для цього стоматолог ставить запитання, щоб отримати від пацієнта потрібну йому медичну інформацію. Стоматолог повинен знати, чи страждає пацієнт якимось іншим захворюванням, які ліки пацієнт застосовує. Справа в тому, що деякі медикаменти, що застосовуються пацієнтом, можуть викликати ускладнення в процесі видалення зуба, наприклад, аспірин, уповільнює процес згортання крові.

Знеболювання зуба.


Видалення зуба
Перед тим як прийняти рішення про видалення зуба, лікар оглядає ротову порожнину, робить рентгенівські знімки, анамнез, оцінюючи стан зуба. Стоматологічний анамнез допомагає зібрати загальну інформацію про здоров’я пацієнта і підібрати відповідні методи лікування. Стоматолог повинен знати, чи хворіє пацієнт якимись захворюваннями, чи є у нього алергічні реакції на медичні препарати, які ліки він вживає і т.д.

Трапляється, що зуб розташований в лунці щільно. У такому випадку лікар розсікає зуб, видаляючи потім окремі елементи.

Щоб зробити видалення зуба, фахівець повинен збільшити лунку зуба, так як кістка, що утримує зуб, стискається. За допомогою спеціальних інструментів стоматолог розгойдує зуб. Така процедура дозволяє відокремити зуб від зв’язків, які утримують його в лунці. Після цього зуб досить легко витягається.

Післяопераційні проблеми


Щоб уникнути проблем після видалення зуба, стоматолог дасть рекомендації, щодо того, від чого варто утриматися і т.д.

Що робити при распухании лунки


Розпухання лунки пов’язано з травмою після видалення зуба. Щоб зняти пухлину, можна прикласти лід до щоки з протилежного боку. Лід прикладають на 10 хвилин, повторюючи кілька разів через 20 хвилин.

Сухі лунки


Після видалення зуба в лунці утворюється згусток крові. Це важлива частина для загоєння. Тому потрібно бути обережним, щоб не пошкодити згусток. По-перше, на протязі доби заборонено полоскати рот і навіть спльовувати, так як в ротовій порожнині утворюється вакуум. Потрібно утримуватися від прийому гарячої їжі, щоб не розчинити кров’яний згусток. Порушення або зміщення кров’яного згустку називається сухий лункою. Це може викликати ускладнення.

Симптомом сухої лунки є тупий біль через кілька днів після видалення зуба. Може здаватися, що біль поширюється від місця видалення зуба до вуха. При цьому нерідко в роті з’являється неприємний прикус і запах. У такому випадку варто регулярно міняти тампон, поки симптоми не зникнуть.

Процес загоєння лунки


Після видалення зуба утворюється фіброзна тканина, яка після закінчення декількох місяців перетворюється в кісткову.

Фіброзна тканина в свою чергу формується в кісткову тканину.

Таким чином, лунка заповнюється кісткою. Для повного утворення кісткової тканини потрібно кілька місяців. На процес загоєння впливає ступінь труднощів видалення зуба: чим простіше проходила процедура видалення зуба, тим швидшим і легким буде загоєння.

Післяопераційний догляд за лункою


Дотримання заходів гігієни по догляду за ротовою порожниною зменшить ризик виникнення ускладнень:

— в першу добу варто утриматися від сильних фізичних навантажень;

— не можна жувати їжу зубами, які розташовані в області видалення зуба;

— протягом кількох днів стоїть утриматися від нікотину і алкоголю;

— протягом декількох діб необхідно утримуватися від чищення зубів в безпосередній близькості від видаленого зуба;

— важливо ретельно стежити за гігієною місця видалення.

Післяопераційний догляд за лункою


Зуби мудрості з’являються, починаючи з 16 років. У людини 4 зуби мудрості, хоча вони можуть так і не прорізатися, і все життя перебувати в зародковому стані.

Що означає занурений зуб мудрості?


Зануреним в стоматології називається зуб, що не прорізався повністю і не зайняв своє місце в зубному ряду. Прорізаний називається зуб, який виступив над рівнем ясен і досяг зубу-антагоністи протилежної щелепи. Причиною неповного прорізування (занурення) є те, що в зубному ряду виявилося недостатньо місця для цього зуба, або зуб мудрості мав неправильний нахил. Занурені зуби мудрості в стоматології підрозділяються по напрямку занурення. У напрямку занурення зуби мудрості поділяються на 4 типи: медіальний, дистальний, горизонтальний і вертикальний.

Найбільш звичайний тип занурених зубів мудрості — зуби з медіальний зануренням. Термін «медіальний» означає, що зуб мудрості нахилений вперед, у напрямку до передніх зубів. Термін «дистальний» означає, що зуб мудрості нахилений назад. Зуби мудрості з вертикальним, горизонтальним, дистальним зануренням зустрічаються рідко.

Зуби мудрості також діляться на зуби з тканинним і кістковим зануренням. Якщо зуб залишився в товщі щелепи, чи не з’явився на поверхні, то говорять про «кістковому зануренні». Якщо ж він пройшов через кістку, але не повністю прорізався через ясна, то це називають «тканинним зануренням».

Які проблеми можуть викликати занурені зуби мудрості?


Через зуби мудрості можуть виникати такі проблеми:

  • Перікоронаріт
  • Карієс зуба мудрості
  • Дистопія
  • Пошкодження коренів сусідніх зубів

Перікоронаріт


Перікоронаріт — це запалення ясен навколо частково прорізаного зуба. Часто виникає ускладнення, пов’язане з прорізуванням зуба мудрості. Зуб прорізується поступово. Спочатку з’являється один з його пагорбів, утворюючи при цьому щілину в яснах, а інша частина зуба залишається прикритою нею, утворюючи капюшон. Капюшон навколо частково прорізаного зуба є потенційним місцем розвитку інфекції. Через труднощі очищення, в цьому місці накопичуються залишки їжі, чужорідні тіла і з’являються ідеальні умови для розмноження бактерій, які і викликають запалення м’яких тканин навколо зуба мудрості.

Карієс зуба мудрості


Ми вже знаємо, що карієс виникає на тих поверхнях зубів, де накопичується зубний наліт. Зуби мудрості є найбільш далекими зубами і часто доступ зубної щітки до них ускладнений. Постійне «недовичищування» нальоту призводить до його накопичення і утворення карієсу. Крім того, якщо зуб прорізався частково, то він знаходиться під навислим краєм ясен (капюшоном), що також сприяє накопиченню великої кількості нальоту і перешкоджає чищенні зубів. Часто положення зуба мудрості таке, що важко вичистити наліт між ним і сусіднім зубом. В цьому випадку карієс може вразити контактну поверхню не тільки зуба мудрості, а й поруч стоячого.

Дистопія


Дистопія — це неправильне положення зуба в зубному ряду, що виявляється зміщенням його в бік щоки, мови або поворотом навколо своєї осі. Існує думка, що при прорізуванні зануреного зуба мудрості, коли немає достатнього місця в зубному ряду, він чинить тиск на інші зуби, в результаті чого вони зміщуються і займають неправильне положення в щелепі.

Пошкодження коренів сусідніх зубів


Як ми вже згадували, зуб мудрості часто приймає неправильне положення в щелепі, аж до його горизонтального розташування в кістці. При цьому він може як би «спиратися» на корінь сусіднього зуба, а при прорізуванні чинити істотний тиск на нього. В результаті, корінь сусіднього зуба починає розсмоктуватися.

Видалення зуба мудрості і специфіка проведення даної операції

Видалення зубів відноситься до хірургічної операції, яку проводять в ротовій порожнині. Операція неминуча, якщо хвороба зуба була запущена, а інші методи лікування недієві. Якщо говорити про зуби мудрості, які з’являються у людини з 16 років, то їх всього чотири, але вони можуть і не прорізатися, так і залишитися в зародковому стані. Якщо зуб повністю не прорізався і зайняв певне місце в зубному ряду, то такий зуб прийнято називати зануреним. Якщо зануреними виявилися зуби мудрості, то це може послужити причиною виникнення перикоронариту (запалення ясен навколо такого зуба), дистопіі (неправильного положення зуба в зубному ряду), карієсу зуба мудрості і пошкодженню коренів сусідніх зубів. Якщо виникла така ситуація, то може бути рекомендовано видалення зуба мудрості.

Зуб мудрості видалення: рекомендації


Найкраще проводити видалення зуба мудрості в молодому віці, тому як менш імовірні ускладнення і загоєння проходить швидше. Тим більше зуби з ще не повністю сформовані коренями, видаляються не так травматично.

Щоб ефективно витягти зуб мудрості, видалення його проводиться в певному порядку. Спочатку робиться знеболювання, після чого, якщо існує необхідність, розрізають ясна або розділяють зуб на частини. Далі задіюються спеціальні інструменти, які дозволяють видалити всі частини зуба. Зуб мудрості під час видалення ділиться на частини, щоб якомога менше видалити кістку. Тому використовують стоматологічні бори.

По завершенню видалення зуба мудрості, стоматолог на область видаленого зуба накладає шви, якщо для доступу до зуба була розрізана ясна. У деяких випадках використовуються розчинні нитки, які зникають самі по собі, якщо ж шви були накладені нерозчинними нитками, тоді їх знімає стоматолог.

Для того, щоб видалити якомога меншу кількість кістки, стоматолог часто при видаленні розділяє зуб мудрості на частини. Для цього використовуються стоматологічні бори. Після поділу зуба мудрості, стоматолог спеціальними інструментами видаляє кожну з цих частин зуба.

Після видалення зуба мудрості стоматолог ставить шви на область видаленого зуба, тому що він розрізав ясна і забезпечив доступ для видалення зуба мудрості.

Деякі різновиди ниток, якими робляться ці шви, після розчиняються самі собою, а нерозчинні шви знімає сам стоматолог. Зазвичай використовується не розчинні шви — процес їх зняття дуже простий та безболісний.

Записатися на консультацію: 050-593-55-49068-35-66-520


/** * The template for displaying the footer * * Contains the closing of the main containers * * @package base-theme */ ?>
Return to top of page