Skip links

Що таке імплантація?

Share

Що таке імплантація зубів і для чого вона потрібна?

Імплантантом, або ж імплантів, прийнято називати титановий корінь штучного походження, який ввинчивают в кістку щелепи на місце відсутнього зуба. Саме на імпланти фіксується коронка.

Чи потрібні Вам імплантати?

Імплантація є кращим лікуванням при відсутності одного і більше зубів. На сьогоднішній день це найсучасніший і успішніший винахід по відновленню втрачених зубів. Імплантація дозволяє поліпшити якість життя на довгі роки. Вже через кілька днів після операції ви зможете повернутися до звичайної дієти і звичного для вас способу життя. Після остаточного протезування ви зможете піклуватися про свої нові зуби, як і раніше за допомогою зубної щітки і флосів.

Наш хірург-імплантолог допоможе визначити – чи підходить установка імплантатів особисто Вам, а також складе план Вашого лікування.

Жмаков Олександр Анатолійович


Хірург—имплантолог, член клубу імплантологів України

Детальніше

Можливо у Вас:

  • Не вистачає одного або більше зубів?
  • Вас не влаштовують мостовидні протези?
  • Проблеми зі знімним протезом?

1. Відновлення одного зуба

Якщо Вам необхідно відновити тільки один втрачений зуб, імплантація стане кращою альтернотивою традиційному мосту на зубах. Перш за все, тому що стандартний міст вимагає обточування опорних зубів і встановлюється на них. Під мостовидним протезом триває втрата кістки, через деякий час порушується естетика, опорні зуби в кінцевому підсумку вимагають додаткового лікування або навіть видалення і заміни моста.

Альтернативним лікуванням є імплантація. Перевага в тому, що вона дозволяє нам відновити відсутній зуб і при цьому сусідні зуби залишаються недоторканими.

Термін служби коронки на імплантат істотно перевищує термін експлуатації мостовидного протеза на зубах.

Добре виконана робота навіть при дуже близькому розгляді практично не відрізняється від сусідніх зубів.
Що таке імплантація?

2. Відновлення трьох і більше зубів.

Що таке імплантація?
Кілька встановлених імплантатів стануть надійною опорою і замінять знімні протези, бюгельні протези, мости на зубах.
Імплантати дозволяють зберегти обсяг кісткової тканини, а сусідні зуби залишаються недоторканими. Головна перевага протезування на імплантатах в тому, що за зовнішнім виглядом і за відчуттями штучні коронки не відрізняються від справжніх зубів, а термін служби вимірюється десятиліттями.

3. Повна відсутність зубів на щелепі або повна адентія.

Основними методами реабілітації при повній адентії є протезування за допомогою знімних протезів і дентальна імплантація. Традиційне знімне протезування – метод, який застосовується вже багато років, але, незважаючи на це продовжує доставляти дискомфорт пацієнтам. Цей метод вважається більш доступним, однак викликає продовження атрофії кісткової тканини і зменшення її об’єму під протезом, так як на неї не передається звичне навантаження з коронки на корінь зуба. Також існують проблеми з кріпленням таких протезів, і вони можуть випадати. Такий метод реабілітації при адентії вимагає спеціальної дієти, що не потрібно було проводити додаткової чистки конструкції. Тому стоматологи стверджують, що час знімних протезів проходить, а оптимальним варіантом відновлення зубів є дентальна імплантація.
Що таке імплантація?
Так як імплантат – це титановий штифт, який встановлюється в кісткову тканину, то саме він і грає роль «кореня» штучного зуба. Потім на нього і буде проведена установка коронки протеза або мостовидної конструкції, якої знадобляться вже кілька імплантатів. Отже, встановивши від 4 до 8 імплантатів на одну щелепу можна відновити весь зубний ряд, до того ж безконтрольно зніматися такий міст не буде.

Таким чином, рекомендується застосовувати саме протезування на імплантатах як сучасний спосіб реабілітації при повній адентії. Основними його перевагами є надійність кріплення, комфорт і швидка адаптація після установки, можливість не міняти харчові переваги і зручний догляд за допомогою зубної щітки після установки. До того ж тільки імплантати можуть правильно і рівномірно транслювати навантаження від мостовидної конструкції або окремі коронки на кісткову тканину, що запобігає її атрофію.

Умовно-знімні конструкції на імплантатах

Що таке імплантація?Для кого імплантація рекомендована і кому заборонена?
Імплантати не можна інтегрувати дівчаткам, які не досягли вісімнадцяти років і юнакам віком до двадцяти одного. Пояснюється така заборона тим, що в цей час в кістки все ще продовжують процеси формування. А імплантація здатна порушити цю систему. Якщо говорити про максимально можливому віці, то для такої процедури обмежень немає.

До протипоказань можна віднести погане згортання крові, а також порушення процесів регенерації кісткової маси. Операція не допускається в разі, якщо жінка вагітна, а також, якщо пацієнт має порушення в психічному плані. Інші ситуації не забороняють проведення даної процедури.

Не забувайте, що певна відповідальність за ваше здоров’я лягає також і на вас!

Будь ласка дотримуйтесь рекомендацій Вашого лікаря і регулярно приходьте на профілактичні огляди.

Записатися на консультацію: 050-593-55-49068-35-66-520


Дивіться ще

Return to top of page